شماره مطلب : 2427
زمان انتشار : 96/3/10 - 12:22 2017/5/31
باید گفت که این جملات خاتمی، لگد است بر موضوعی که حسن روحانی آن را به عنوان مهمترین دستآورد برجام به خورد مردم می داد.

لگد خاتمی، بر دستآورد برجامی روحانی!

باید گفت که این جملات خاتمی، لگد است بر موضوعی که حسن روحانی آن را به عنوان مهمترین دستآورد برجام به خورد مردم می داد.
 
محمد خاتمی، در روزهای اخیر گفته است: «تهدیدهای رییس جمهوری جدید آمریکا علیه ایران شرایط لزوم آشتی ملی را افزایش داده است... و در شرایط فعلی همه باید خیلی خیلی خونسرد باشیم».
 
خاتمی همچنین افاضه کرده: «دنیا می‌داند و باید دوباره بفهمد که در مقابل هر تهدیدی که علیه اصل نظام و تمامیت ارضی و منافع ملی ایران بروز کند، کوچک‌ترین تردیدی برای ایستادگی و مقابله نداریم و بخصوص اصلاح‌طلبان این مساله را دوباره اثبات خواهند کرد که هرگاه کسی بخواهد فکر تجاوز به ایران و ضربه زدن به منافع ملی کشور را در سر بپروراند، همه ما یک‌صدا در مقابلشان خواهیم ایستاد و در این زمینه هیچ‌گونه اختلاف نظری بین جریان‌های مختلف در جامعه وجود ندارد و باید در عمل این همبستگی را نشان دهیم.»
 
به عقیده خاتمی: «هیچ‌کس نباید در گذشته بماند و همه به آینده نگاه کنند و حتی کسانی که در حصر و زندان هستند هم در این زمینه، دلشان برای انقلاب و کشور می‌سوزد و نسبت به تهدیدهایی خارجی موضع دارند و بی‌شک بیشتر از خیلی از کسانی که در جامعه، مدعی انقلابی‌گری هستند دلشان به درد آمده است». 
 
اما چند نکته: 
 
اگر از این نکته بدیهی بگذریم که رفتارهای این جماعت در طول سال های اخیر، بیشترین فرصت را برای نظام سلطه فراهم اورده تا تهدیدهای خود علیه انقلاب اسلامی و مردم مدافع آن را عملی کنند، باید گفت که این جملات خاتمی، لگد است بر موضوعی که حسن روحانی آن را به عنوان مهمترین دستآورد برجام به خورد مردم می داد.
 
در طول سه سال و نیم گذشته، از سوی حسن روحانی، برداشته شدن تحریم ها به عنوان مهمترین دستاورد برجام معرفی می شد. این دستآورد اما با گذشت بیش از یک سال از زمان اجرای برجام و تمدید تحریم های قبلی و اعمال تحریم های جدید، به مضحکه ای در بین مردم تبدیل شده بود. برای همین از چند ماه قبل، خط تبلیغی بزک کنندگان برجام، روی موضوع دیگری متمرکز شد.
 
در ماه های اخیر بارها شنیده اید که گفته می شد اگر چه برجام، درباره لغو تحریم ها با موانعی روبروست، اما سایه تهدید و جنگ را از سر ملت ایران برطرف کرده است و اگر برجام نبود، حتما به ما تعرض می کردند!
 
حالا اما نه دلواپسان که دلواپسی هایشان یکی پس از دیگری در حال محقق شدن است بلکه این محمد خاتمی است که جفت پا رفته است در شکم دستاوردی که روحانی برای برجان می تراشید و می گوید سایه تهدیدها جدی شده و باید فکری کرد. یعنی آقای روحانی، نه تنها تحقیرها و تحریم ها بیشتر که تهدیدها هم بیشتر شده است.
 
پ ن : از یاد نبریم که تحقیرها و تحریم ها و تهدیدها روز به روز افزایش خواهد یافت، وقتی وادادگان و شاه سلطان حسین هایی که فشار پذیرند، امورات کشور را در دست داشته باشند...

اضافه کردن دیدگاه جدید