شماره مطلب : 2491
زمان انتشار : 96/3/20 - 13:51 2017/6/10
واکاوی دغدغه ها در باره سند 2030

آغاز برجام آموزشی

برخي طلاب را تحريک کردند و به عنوان منادي اسلام به آنها بلندگو دادند تا به روستاها بروند و بگويند وا دينا وا اسلاما!
 حمید رسایی: حسن روحاني که با دستکاری در انتخابات و مهندسی آرا فعلا خود را رئیس جمهور دوازدهم معرفی کرده و به دلیل مهندسی انتخابات هفت میلیون تعرفه رای را در روستاها توزیع نکرده و چهار میلیون نفر هم نتوانستند رای بدهند، در واكنش به خروش غيرت ديني حوزه هاي علميه در مقابل امضاي سند ننگين 2030 گفت:  برخي طلاب را تحريک کردند و به عنوان منادي اسلام به آنها بلندگو دادند تا به روستاها بروند و بگويند وا دينا وا اسلاما!
 
علاوه بر طلاب ناشناس بسیاری که از اسامی آنها اطلاع نداریم، چند تن از #طلبه_هاي_بلندگو_به_دستي كه عليه سند 2030 صحبت كردند عبارتند از:
 
#مقام_معظم_رهبري:
اینجا جمهوری اسلامی ایران است و در این کشور مبنا اسلام و قرآن است. اینجا جایی نیست که سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی بتواند اعمال نفوذ کند. در نظام جمهوری اسلامی پذیرش چنین سندی، معنا ندارد.
 
انگیزه وجود دارد برای ضعیف کردن این حقیقت، در واقعیّت زندگی ما و در واقعیّت ذهن ما. کسانی انگیزه دارند؛ همان کسانی که برنامه‌­ریزی می کنند برای کشورهای اسلامی و به آنها ابلاغ می کنند و آنها هم قبول می کنند که مسئله‌ جهاد را یا مسئله‌ شهادت را از مجموعه‌ معارف دینی کتابهای مدرسه‌ای و دانشگاهی و بقیّه‌ کتابها خارج کنند و حذف کنند - این ابلاغ شده به بعضی از کشورها؛ گفته‌اند مسئله‌ جهاد و مسئله‌ شهادت و مانند اینها را حذف کنید و آنها هم قبول کردند و حذف کردند.
 
#آيت_الله_العظمي_مكارم_شيرازي: 
سند ۲۰۳۰ تعهدنامه‌ای برای پیاده‌سازی فرهنگ سکولار غرب در دیگر کشورها است ؛ آیا ما باید بایستیم تا دیگران برای ۱۵ سال تمام شئون زندگی ما را برنامه‌ریزی کنند؟
 
#آيت_الله_العظمي_نوري_همداني: 
این سند توسط دولت و با عدم ارائه به مجلس و مشورت با علما امضا شده ...ما نمی‌توانیم در برابر این سند ساکت باشیم.
 
#آيت_الله_حائري_شيرازي:
 اگر کسی تشخیص دهد جریانی بدنبال تغییر فرهنگ اسلامی به فرهنگ غربی است، بر اساس چنین تشخیصی باید بداند تغییر فرهنگ اسلامی به فرهنگ غربی، در حکم مبارزه و محاربه با امام زمان علیه السلام است.
 
وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ
أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَٰكِنْ لَا يَشْعُرُونَ
(بقره ۱۱ و ۱۲)

اضافه کردن دیدگاه جدید