شماره مطلب : 2532
زمان انتشار : 96/3/23 - 07:26 2017/6/13
 
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در هیچ کجای اسلام و اهل‌بیت(ع) ایدئولوژی نظام سلطه و کفر پذیرفته نشده است بیان کرد: این نشان می‌دهد که ما حق نداریم که برای حکمرانی با دشمن سازش کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حمید رسایی در مراسم بصیرت‌افزایی که امشب در مسجد جامع حضرت امیرالمومنین( ع) کلاک برگزار شد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات اخیر خود به موضوعی اشاره کردند که جای تاسف دارد که ایشان مجبور به یادآوری این موضوع به برخی از مسئولان شدند.
 
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند چالش با ابرقدرت‌ها هزینه دارد، گفت: معمولا هزینه‌های چالش ملموس نیست به همین دلیل است که شاهد این هستیم که در طول تاریخ کسانی که به دنبال سازش بوده‌اند حرف‌های خود را شفاف‌تر در افکار عمومی بیان می‌کنند.
 
رسایی با تاکید بر اینکه درگیر شدن و چالش با  هزینه‌های اقتصادی و درگیری همراه است که برای مردم ملموس است تصریح کرد: اگر کشوری دارای ایدئولوژی قوی نباشد این ملموس بودن هزینه‌ها باعث می‌شود ساز سازش بیشتر در گوش مردم بنشیند.
 
وی با اشاره به اینکه در دوره‌های ابتدایی اسلام و پیامبر اکرم(ص) هزینه‌های چالش با کفار نمایان شد که نمونه آن آزار و اذیت یاران پیامبر(ص) و محاصره اقتصادی آنها است، اضافه کرد: پیامبر(ص) تمام تلاش خود را برای تقویت ایدئولوژی جامعه آن زمان می‌کند که حاصل آن در دراز مدت نمایان می‌شود و اسلام در سطح گسترده‌ای نمایان می‌شود.
 
رسایی با بیان اینکه در زبان اهل بیت(ع) سازش وجود نداشته است عنوان کرد: در اسلام نرمش به عنوان روش و تاکتیک وجود دارد و  نرمش ایدئولوژی اسلام نیست بلکه تاکتیک است و رهبر معظم انقلاب اسلامی تعبیر نرمش قهرمانانه را به‌کار بردند.
 
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در هیچ کجای اسلام و اهل‌بیت(ع) ایدئولوژی نظام سلطه و کفر پذیرفته نشده است، بیان کرد: این نشان می‌دهد که ما حق نداریم که برای حکمرانی با دشمن سازش کنیم، امیرالمومنین(ع) 25 سال نرمش می‌کنند اما سازش را نمی‌پذیرند. علاوه بر اینها مطابق آیه قرآن مسلمان حق ندارد ولایت کفر را قبول کند.
 
وی افزود: در منطقه خاورمیانه کشور‌های دیگری مثل پاکستان تحت عنوان جمهوری اسلامی وجود دارند اما کسی با آنها کاری ندارد و با آنها همکاری می‌کنند ولی ما را تحریم می‌کنند چون ما با نظام سلطه چالش داریم اما سازش نداریم.
 
رسایی با عنوان اینکه هزینه‌های سازش ملموس نیست اما عمق دارد و عزت جامعه را مورد هدف قرار می‌دهد، تصریح کرد: می‌شود کسی بگوید که شعار مرگ بر آمریکا شیرین‌ترین شعار انقلاب اسلامی ایران است اما همین فرد چند سال بعد بگوید شعار مرگ باید برچیده شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید