شماره مطلب : 2584
زمان انتشار : 96/6/28 - 09:17 2017/9/19
توقع از رهبر معظم انقلاب این است که با موضوعات مختلف، به عدالت رفتار کند. بنابر این وقتی هنوز هیچ شکایتی در خصوص مدرک علمی آقای روحانی وجود ندارد و بالطبع در هیچ محکمه ای، موضوع مدرک دکترای وی مورد بررسی و ارزیابی قرار نگرفته، چرا باید از سوی رهبر انقلاب مورد تردید قرار بگیرد؟!

چرا رهبر انقلاب، روحانی را "دکتر" خطاب کرد؟

توقع از رهبر معظم انقلاب این است که با موضوعات مختلف، به عدالت رفتار کند. بنابر این وقتی هنوز هیچ شکایتی در خصوص مدرک علمی آقای روحانی وجود ندارد و بالطبع در هیچ محکمه ای، موضوع مدرک دکترای وی مورد بررسی و ارزیابی قرار نگرفته، چرا باید از سوی رهبر انقلاب مورد تردید قرار بگیرد؟!
 
دوستان مختلفی درباره علت استفاده لفظ "دانشمند" و "دکتر" در متن حکم تنفیذ آقای روحانی پرسیده اند. علت سئوال هم این است که با توجه به شبهاتی که درباره مدرک علمی ایشان مطرح شده، آیا استفاده از این الفاظ معنای خاصی ندارد؟
 
پاسخ روشن است:
 
اولا توقع از رهبر معظم انقلاب این است که با موضوعات مختلف، به عدالت رفتار کند. بنابر این وقتی هنوز هیچ شکایتی در خصوص مدرک علمی آقای روحانی وجود ندارد و بالطبع در هیچ محکمه ای، موضوع مدرک دکترای وی مورد بررسی و ارزیابی قرار نگرفته، چرا باید از سوی رهبر انقلاب مورد تردید قرار بگیرد؟!
 
البته این به معنای غلط بودن ادعاهای مستند صورت گرفته درباره سرقت علمی در تهیه رساله دکترای روحانی نیست و بدیهی است که ادعاهای صورت گرفته در مجرای خود قابل پیگیری است.
 
ثانیا با دقت در متن تنفیذی که رهبر انقلاب برای روسای جمهور سابق مرقوم داشته اند، (موارد زیر) مشخص می شود که استفاده از اصطلاح "دانشمند" مسبوق به سابقه است و این موضوع ارتباطی به مدرک علمی افراد ندارد. 
 
ثالثا نکته مهمتر از موارد فوق، علاوه بر اینکه رهبر انقلاب در متن تنفیذ بر خلاف دوره های قبل به فرد منتخب تبریک نگفته است، تفاوت صفاتی است که با توجه به عملکرد دور اول آقای روحانی، از سوی امام خامنه ای، در متن حکم دوره دوم ریاست جمهوری وی، بکار برده شده است. این تفاوت وقتی بیشتر احساس می شود که آن را با صفاتی که رهبر انقلاب در متن تنفیذ روسای جمهور سابق بکار برده اند، مقایسه کنیم: 
 
متن تنفیذ هاشمی در سال ۷۲: خداي بزرگ را سپاس كه در اين نوبت نيز، رأي مصيب ملت، مسؤوليت را به دستهاي تواناي مردي سپرد كه در ميدانهاي دشوار، لياقت و امانت و صلاحيت و كارداني و برجستگي او را آزموده بود. مردي بزرگ از سابقينِ اوّلينِ انقلاب و از حوارييّن و انصار ديرين امام راحل. #عالمي_متفكر، #سياستمداري_هوشمند، #فقيهی_زمان_شناس، #مجاهدی_خستگی_نشناس، #برادری_مهربان براي ضعيفان و #مديری_كاردان براي كشور...
 
متن تنفیذ خاتمی سال ۷۶: اين‌جانب ضمن تبريك به ملت عزيز و با معرفت به شايستگي و برجستگي #دانشمند_متفكر، جناب حجةالاسلام آقاي حاج سيد محمّد خاتمي (دامت‌ معاليه)، رأي ملت را تنفيذ و ايشان را به رياست جمهوري اسلامي ايران منصوب مي‌كنم.... مردی #روحاني و #كارآزموده و ا#نقلابي و #اهل_دانش و #معرفت قرار يافته و يكي از تربيت‌شدگان حوزه‌ معرفت ديني،
 
متن تنفیذ خاتمی سال ۸۰: اينجانب با سپاس خداوند متعال و عرض تبريك به ملت عزيز و با معرفت به مراتب شايستگي و #انديشمند_فرزانه جناب حجةالاسلام آقاي حاج سيد محمد خاتمي دامت معاليه، رأي ملت را تنفيذ و ايشان را به رياست جمهوري اسلامي ايران منصوب مي‌كنم... شخصيتي #انقلابي و #فرزانه و #منتسب_به_بيت_سيادت_ وعلم _وتقوا.
 
متن تنفیذ احمدی نژاد سال ۸۴: ملت ما با اکثریتی قاطع، شخصیتی #انقلابی و #دانشمند و #مدیری_شایسته و #کارآزموده و دارای سوابق #مجاهدت_صادقانه در صحنه‌های گوناگون را، به ریاست جمهوری برگزیده است. سخن صریح و قاطع و صادقانه‌ ایشان در #تعهد_به_خدمتگزاری و #رفع_محرومیت و #مبارزه_با_فساد، و لحن افتخارآمیز ایشان در #پایبندی_به_اسلام و #آرمان‌های_انقلاب، که با #منش_مردمی و #ساده‌زیستی همراه بود، دلها و آراء مردم را متوجه ایشان کرد و مسئولیت مهم ریاست جمهوری را بر دوش ایشان نهاد.
 
متن تنفیذ احمدی نژاد سال ۸۸: اینجانب... انتخاب جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد را در دهمین انتخابات ریاست جمهوری تبریک می گویم و به پیروی از ملت بزرگوار ایران، رأی آنان را تنفیذ و این مرد #شجاع و #سختکوش و #هوشمند را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.
 
متن تنفیذ روحانی سال ۹۲: اکنون که رأی قاطع ملت ایران شخصیتی #دانشمند، و #کارآزموده‌ی میدان‌های گوناگون، و دارای #سوابق_جهادی متعدد، و مفتخر به حضور در مسئولیت‌های دینی و سیاسی را به مدیریت اجرائی کشور برگزیده است، این‌جانب نیز به پیروی از آنان و همراه با تبریک به ایشان، رأی ملت را تنفیذ و جناب حجةالاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست‌جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کنم.
 
متن تنفیذ روحانی سال ۹۶: اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و #دانشمند محترم جناب حجة‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم. 
 
 #فقط_دانشمند

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید