شماره مطلب : 2600
زمان انتشار : 96/6/28 - 09:36 2017/9/19
اما داستان به همین جا ختم نمی شود. شاگرد می گوید: از شیطان پرسیدم طناب من کدام است؟ نگاهى به من کرد و گفت : تو که به طناب نیاز ندارى!

آقای روحانی شما طناب نیاز ندارید!

اما داستان به همین جا ختم نمی شود. شاگرد می گوید: از شیطان پرسیدم طناب من کدام است؟ نگاهى به من کرد و گفت : تو که به طناب نیاز ندارى!
حتما داستان خوابی که شاکرد شیخ انصاری دیده بود را شنیده اید. شاگرد شیخ مرتضی انصاری خوابش را اینگونه برای استادش تعریف می کند: شیطان را در خواب دیدم که ریسمان های زیادی در دستش بود. در میان ریسمان ها یکی از همه ضخیمتر اما پاره شده بود . از شیطان سؤال کردم که اینها چیست؟ گفت: اینها را به گردن مردم انداخته و به طرف خود می کشم. پرسیدم: این ریسمانی که از همه ضخیم تر است برای چه کسی است؟ پاسخ داد: این ریسمان شیخ انصاری است که آن را سه بار به گردنش انداختم و در هر سه بار آن ریسمان را پاره کرد.  
 
شیخ انصاری بعد از شنیدن خواب شروع کرد به گریه و گفت: دیشب همسرم وضع حمل کرد و نیاز به مقداری جگر داشت تا ضعف جسمی او برطرف شود . من برای خریدن جگر پولی نداشتم . با خود گفتم یک قران از سهم امام برمی دارم و بعد آن را سرجایش قرار می دهم . پول را برداشتم که بروم، ناگاه به خود آمدم که این پول، مال امام است . اگر نتوانی این پول را پرداخت کنی و عمر تو به پایان برسد، چه کسی قرض تو را پرداخت خواهد کرد . لذا از تصمیم خود منصرف شدم و پول را سرجایش گذاشتم.
 
اما داستان به همین جا ختم نمی شود. شاگرد می گوید: از شیطان پرسیدم طناب من کدام است؟ نگاهى به من کرد و گفت : تو که به طناب نیاز ندارى!
 
دیشب آقای روحانی در گفتگوی تلویزیونی باز هم طعنه تکراری خود به جلیلی را به زبان آورد و علی رغم نتایج افتضاح برجام، گفت: گروه‌هایی برای مذاکره می‌رفتند و برمی‌گشتند و بعد هم یک قطعنامه جدید علیه ملت ما در شورای امنیت سازمان ملل تصویب می‌شد. امروز دیگر آن نگرانی‌ها در این زمینه‌ها کمتر شده است. 
 
یاد خواب شاگرد مرحوم شیخ انصاری افتادم. داستان قطعنامه های شیطان بزرگ و همراهی کردن با او، داستان همان طنابی است که شاگرد شیخ در خواب دیده بود. جناب روحانی! وقتی شما با دستان خودتان توافقی را امضا کرده اید که تمام دستآوردهایش، نتایج همان قطعنامه هاست، چرا باید برایتان قطعنامه صادر کنند! در برابر شیطان بزرگ شما نیازی به طناب ندارید. ⁦
 
پ ن: قبل از توافق برجام، سناتور دموکرات «جف مرکلی» گفته بود: «سه راهکار اصلی پیش روی آمریکا برای تقابل با ایران هسته‎ای قرار دارد: حمله نظامی، تشدید تحریم‎ها، مذاکره و توافق دیپلماتیک.» وی سپس با استناد به گزارش "منابع امنیتی آمریکا" از غیرقابل کنترل بودن واکنش ایران به حمله نظامی سخن گفته و آن را غیر ممکن اعلام می‎کند. وی در ادامه همچنین گزینه تشدید تحریم‎ها را هم ناممکن اعلام کرده و به پیام اروپایی‎ها درباره تشدید تحریم‎ها اشاره کرده و صراحتا اعلام می‎کند که تحریم‎های آمریکا در شدیدترین حالت ممکن قرار دارد و اگر تحریم‎ها از شرایط فعلی افزایش یابد، شرکای اروپایی و دیگر کشورها قادر به همراهی نیستند و عملا نظام تحریم‎های بین‎المللی علیه ایران فرو خواهد پاشید. اما با پذیرش توافق از سوی ایران، می توانیم به مطالبه تحریم‌های بیشتر برای نتیجه گیری نهایی امیدوار باشیم.»
 

اضافه کردن دیدگاه جدید