شماره مطلب : 2670
زمان انتشار : 96/7/29 - 10:17 2017/10/21
دولتمردان طبق دستور رهبری عمل کنند/ آمریکا به دنبال تجدید مذاکرات است/ اعتماد به دشمن هزینه زیادی برای کشور خواهد داشت

آمریکا به دنبال تجدید مذاکرات است

دولتمردان طبق دستور رهبری عمل کنند/ آمریکا به دنبال تجدید مذاکرات است/ اعتماد به دشمن هزینه زیادی برای کشور خواهد داشت

حمید رسایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در رابطه با برجام، اظهار کرد: اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا موضوع تازه‌ای نیست و ماهیت تمام رؤسای جمهور آمریکا از ابتدا تاکنون همین‌گونه بوده، فقط ادبیات رئیس جمهور فعلی آمریکا کمی متفاوت‌تر است.

وی ادامه داد: تمام دولت‌های آمریکا به‌دنبال استعمار ملت ایران و جلوگیری از پیشرفت ایران بوده‌اند و اکنون نیز به‌دنبال این موضوع هستند که ما تحت امر آن‌ها باشیم و منافع آن‌ها را تأمین کنیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطای فاحش این است که فکر کنیم رئیس جمهور فعلی آمریکا فرد متفاوتی از سایر دولتمردان آمریکایی است، خاطرنشان کرد: مسؤولانی که اینطور فکر می‌کنند به هیچ‌وجه صلاحیت قرار گرفتن در هیچ جایگاهی از جمهوری اسلامی را ندارند، زیرا این تفکر هزینه زیادی برای کشور دارد و این مسئله یک امر بدیهی است که تمامی دولتمردان آمریکایی هدف یکسانی دارند.

رسایی در ادامه با بیان راه‌حل‌هایی برای مقابله با اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا، بیان کرد: اگر دولت معتقد است که برجام یک توافق‌نامه خوب است، چرا حالا که دولت آمریکا برجام را نقض کرد و روحانی عصبانی شده، هیچ اعتراض و شکایتی طبق مفاد و مکانیزم برجام انجام نداد؟ پاسخ کاملا روشن است، زیرا اگر طبق مکانیزیم برجام شکایت کنیم، مطابق مکانیزم ماشه که در برجام گنجانده شده، این ما هستیم که محکوم می‌شویم.

وی اضافه کرد: البته اگر دولت ایران از آمریکا شکایت هم نکند، اقدام بعدی دولت آمریکا این است، که با ادعای نقض برجام، آمریکا از ایران شکایت خواهد کرد و در این صورت هم محکوم می‌شویم و مجددا همه چیز برمی‌گردد به روز اول.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا دنبال تجدید مذاکرات است و مسؤولان ما تاکنون مخالفت کرده‌اند.

رسایی با تأکید بر اینکه مواضع آمریکا و اروپا یکسان است، تصریح کرد: باتوجه به اینکه اروپایی‌ها در ظاهر با اظهارات رئیس جمهور آمریکا مخالف هستند، اما باید به دولتمردان خودمان گوشزد کرد که اروپا و آمریکا هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و اگر ما بخواهیم دوباره به اروپایی‌ها امید ببندیم، با طناب پوسیده به ته چاه می‌رویم و اعتماد به اروپا مانند اعتماد به آمریکا غلط است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید دولتمردان طبق دستورالعمل‌های مقام معظم رهبری عمل کنند، گفت: ما نباید به آمریکا و اروپا اعتماد کنیم و دولتمردان باید تلاش کنند بر روی توان داخلی سرمایه‌گذاری و از واردات بی‌رویه که متأسفانه دولتمردان این دولت، سردمداران هستند، جلوگیری کنند و از ظرفیت داخلی استفاده کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید