شماره مطلب : 2675
زمان انتشار : 96/7/29 - 09:23 2017/10/21
نکته قابل تامل اینجاست که در سال ۱۳۵۴ در حالی ارتش ایران، بودجه و امکانات کشور جهت دفاع از سلطان قابوس هزینه می شود که تحرکات جدایی طلبان در منطقه ظفار هیچ تهدیدی برای ایران به حساب نمی آمده، هیچ یک از سرویس های امنیتی آمریکا و اسرائیل و انگلیس در راه اندازی جدایی طلبان در ظفار نقش نداشته اند در حالی که می دانیم آمریکا و اسرائیل و دیگر کشورهای سلطه گر در ایجاد و حمایت از داعش نقش دارند
برشی بر رفتار دوگانه رسانه های غربی

مدافعان حرم یا مدافعان سلطان قابوس، مساله این است

نکته قابل تامل اینجاست که در سال ۱۳۵۴ در حالی ارتش ایران، بودجه و امکانات کشور جهت دفاع از سلطان قابوس هزینه می شود که تحرکات جدایی طلبان در منطقه ظفار هیچ تهدیدی برای ایران به حساب نمی آمده، هیچ یک از سرویس های امنیتی آمریکا و اسرائیل و انگلیس در راه اندازی جدایی طلبان در ظفار نقش نداشته اند در حالی که می دانیم آمریکا و اسرائیل و دیگر کشورهای سلطه گر در ایجاد و حمایت از داعش نقش دارند
عناصر ضد انقلاب، سلطنت طلب ها و بوق های رسانه ای نظام سلطه بویژه شبکه من و تو (وابسته به گوگوش)، BBC و VOA در روزهای اخیر و بعد از پیروزی های جبهه مقاومت در سوریه و عراق، باز هم فعال شده اند تا با شبهه افکنی درباره حضور مستشاری و نظامی ایران در منطقه، افکار عمومی را نسبت به این حضور حساس کنند.
 
این تلاش از سوی دیگر در هماهنگی از پیش طراحی شده ای بین اروپا و آمریکا، در چارچوب توافقنامه برجام و برای تحمیل برجام منطقه ای در حال پیگیری است.
 
همه این تلاش ها در حالی روز به روز تشدید می شود که استقبال معنی دار مردم از تشییع جنازه شهید حججی نشان داد که مردم این تحت تاثیر این جنگ روانی قرار نگرفته اند و به تعبیر رهبر انقلاب باور دارند که اگر امروز در برابر تروریست های تکفیری در سوریه و عراق نجنگیم فردا باید در خیابان های تهران و همدان و کرمانشاه با آنها بجنگیم. 
 
جریان رسانه ای نظام سلطه در حالی تلاش می کند که حضور ایران در مناسبات منطقه را غیر موجه و دفاع از نظام سیاسی سوریه و بشار اسد جلوه دهد که پیش از انقلاب اسلامی و در حالی که هیچ خطری مردم ایران را تهدبد نمی کرد، بارها و به درخواست سلاطین منطقه، ارتش ایران به کشورهای عربی منطقه اعزام شده اند تا از تاج و تخت این سلاطین و نه منافع اسلام و ایران در این کشورها دفاع کنند!
 
"به عنوان نمونه، ارتش ایران در دوره پهلوی و با دستور مستقیم شاه و به درخواست سلطان قابوس پادشاه عمان در منطقه "ظفار" برای مقابله با چریک‌های جدایی‌طلب چپ گرا مداخله نظامی کرد.  
 
حضور نظامی ایران در تغییر وضعیت جنگ منطقه به سود پادشاهی عمان و سرکوب شورش ظفار نقش داشت. مطابق گزارش های موجود و علنی، نظامیان ایرانی با امکانات زیر وارد عمان شدند:
 
32 فروند هلیکوپتر بل 205 و 206
14700 تکفنگدار دریایی ایران
10 فروند اف 4
3 فروند سی 130
و تعداد نامعلومی هلیکوپتر آ اچ 1 کبری
 
نیروهای ایرانی در درگیری مستقیم با شورشیان حضور داشتند و در سرکوب آنها نقش بسزائی ایفا کردند اما آن روی سکه این جنگ فاجعه ای تکان دهنده برای ایران بود:
 
تعداد تلفات ارتش عمان در جنگ: 187 کشته و 560 زخمی
تعداد تلفات انگلستان: 24 کشته و 55 زخمی
تعداد تلفات ایران: 720 کشته و 1404 زخمی
همچنین سه فروند هواپیما و یک هلیکوپتر کبری تلفات ایران بود.
 
نکته جالب و تامل برانگیز، فاصله تلفات ارتش ایران نسبت به نیروهای انگلیس و حتی خود ارتش عمان است. در زمان شاه پرداختن به تلفات نیروهای ایرانی در روزنامه ها ممنوع بود و در یک مورد هم که نویسنده ای در روزنامه کیهان به تلفات بالای نظامیان ایرانی اشاره کرد بازداشت و به زندان محکوم شد!
 
در آن زمان با توجه به این تلفات سنگین و روحیه از دست رفته ارتش ایران، یکی از خوانندگان مبتذل ایرانی (گوگوش) در چند نوبت به منطقه اعزام می شود تا با اجرای شو و خوانندگی به ارتش ایران روحیه بدهد. حتی شاه ملعون ایران مجبور به موضعگیری علنی می شود و اعلام می کند: "اگر ایران نبود، عمان آنگولا می شد."
 
با گذشت زمان، ناگفته ها و خیانت ها این جنگ بیشتر آشکار شد و مشخص شد که انگلیس نقش اساسی در کشیدن پای ایران به میدان نبرد عمان را داشته است. 
 
طبق گزارش خبرنگار روزنامه کیهان که به ظفار رفته بود، نیروهای ایرانی که جلوتر از ارتش های انگلیس و عمان در نبردها حضور داشتند، کوهستان ها و دره ها را از نیروهای جدایی طلب پاکسازی می کردند و آنگاه ارتش عمان و انگلیس منطقه پاکسازی شده را تحویل می گرفتند و در آن اردوگاه ایجاد می کردند!"
 
نکته قابل تامل اینجاست که در سال ۱۳۵۴ در حالی ارتش ایران، بودجه و امکانات کشور جهت دفاع از سلطان قابوس هزینه می شود که تحرکات جدایی طلبان در منطقه ظفار هیچ تهدیدی برای ایران به حساب نمی آمده، هیچ یک از سرویس های امنیتی آمریکا و اسرائیل و انگلیس در راه اندازی جدایی طلبان در ظفار نقش نداشته اند در حالی که می دانیم آمریکا و اسرائیل و دیگر کشورهای سلطه گر در ایجاد و حمایت از داعش نقش دارند، می دانیم که هدف اصلی از راه اندازی داعش، جمهوری اسلامی ایران است.
 
با این حساب برای جریان رسانه ای نظام سلطه، مساله این است که شما "مدافع حرم" باشید یا "مدافع سلطان قابوس" ها و مردم البته این تفاوت ها را به خوبی می فهمند و یادآوری این تناقضات تاریخی، بیش از پیش در افشای ماهیت نفاق و خنثی کردن این جنگ روانی، کمک خواهد کرد. 
 
 
 
.

اضافه کردن دیدگاه جدید