شماره مطلب : 2730
زمان انتشار : 96/9/5 - 16:25 2017/11/26
زیبایی آن دقیقا در همین نکته است. از نظر خمینی، ممکن است همه او را تنها بگذارند،  اما بسیجی او را تنها نمی گذارد. اصلا از نظر خمینی، او و بسیجی دوتا نیستند بلکه یکی اند.

زیباترین جمله امام خمیی در باره بسیج

زیبایی آن دقیقا در همین نکته است. از نظر خمینی، ممکن است همه او را تنها بگذارند، اما بسیجی او را تنها نمی گذارد. اصلا از نظر خمینی، او و بسیجی دوتا نیستند بلکه یکی اند.
 
خمینی اگر تنها هم بماند، درکنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه‌های مغضوب دیکتاتورها، خواب راحت را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانی که به ستم و ظلم خویشتن اصرار می‌نمایند، سلب خواهد کرد. (امام خمینی "ره" در پیام برائت از مشرکین)
 
این جمله به نظر من، زیباترین جمله حضرت امام خمینی (ره) در وصف بسیج است. نکته اینجاست که خمینی اگر تنهاست پس در کنار بسیجیان بودن یعنی چه! و اگر او در کنار بسیجیان است، پس تنها نیست. 
 
زیبایی آن دقیقا در همین نکته است. از نظر خمینی، ممکن است همه او را تنها بگذارند،  اما بسیجی او را تنها نمی گذارد. اصلا از نظر خمینی، او و بسیجی دوتا نیستند بلکه یکی اند.
 
نکته دیگری که در این جمله امام خمینی (ره) نهفته است، اینکه ایشان از تحقق بسیجیان جهان اسلام سخن می گوید. شاید آن روزی که پیام برائت از مشرکین صادر شد، کسی فکر نمی کرد که بسیجیان جهان اسلام قابل تحقق باشد. اما امروز که حضور پرقدرت حزب الله لبنان، حشدالشعبی عراق، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان، انصار الله یمن را در منطقه می بینیم، به این واقعیت پی می بریم که خمینی بسیجیان خود را خوب می شناخت.
 
اما بسیجی از نظر خمینی یعنی چه؟ طبعا صرف تشکیل پرونده در یک پایگاه بسیج، نمی تواند یک نفر را  - به معنای واقعی و آن طور که خمینی می دید - به یک بسیجی تبدیل کند، هر چند تشکیل پرونده و نظم و انضباط هم لازم است. 
 
از نظر امام خمینی (ره) بسیجی یعنی تکلیف گرا، یعنی دردمند و نه کارمند! (کسی که فقط دنبال مزد است) با این نگاه، هر کس بسیجی بود، موثر هم خواهد بود. با این نگاه، عالم دینی هم اگر تفکر بسیجی نداشته باشد، وزیر و وکیل هم اگر تفکر بسیجی نداشته باشد، حتی کارمند یک اداره اگر بسیجی نباشد، هر چند هستند اما موثر نخواهند بود.
 
پس یسیجی باشیم...

اضافه کردن دیدگاه جدید