شماره مطلب : 2795
زمان انتشار : 96/10/3 - 11:47 2017/12/24
برای عبور از بحرانهای کشور، نیاز به مدیریت جهادی داریم نه مدیریت کارتابلی! کار مدیران اجرایی، حضور در میدان است نه خواندن گزارشهای غیرواقعی در کارتابل!

زلزله و مدیران پشت کارتابل‌!

برای عبور از بحرانهای کشور، نیاز به مدیریت جهادی داریم نه مدیریت کارتابلی! کار مدیران اجرایی، حضور در میدان است نه خواندن گزارشهای غیرواقعی در کارتابل!
 
در کرمانشاه، کرمان و ... زلزله آمده، وضع نابسامان است. برخلاف گزارش های رسمی که حکایت از گل و گلاب بودن اوضاع دارد، مشاهدات میدانی دوستان، حکایت از نبود مدیریت مدیران دولتی می کند.
 
بیست روز قبل در کرمان زلزله آمده بود. رئیس جمهور تلفنی به معاون اول دستورات لازم را می دهد. معاون اول هم به وزیر کشور دستورات لازم را می دهد. حتما وزیر کشور به استاندار و او هم به فرماندار و ... حالا اگر تلفنی این دستورات داده نمی شد، اتفاقی می افتاد!
 
حالا دوباره در کرمان زلزله آمده، وضعیت مردم زلزله زده در منطقه سرپل ذهاب مناسب نیست. اداره کشور آن هم در بحران ها از پشت میز و کارتابل، راه حل عبور از بحران نیست. آقایان کمی به خودشان تکان بدهند، مردم گرفتارند. حل مشکلات کشور مدیر جهادی می خواهد نه مدیر کارتابلی.
 
خاطره ای که رهبر انقلاب خطاب به مدیران دولت اصلاحات نقل کرده اند، را در این روزها به یاد می آورم:
 
«یک وقت مرحوم رجایی به من گفت که به محل کار یکی از وزرای خود در دوره نخست وزیری‌اش رفته و در آن‌جا دیده که وزیر پشت میز پنهان است؛ از بس روی میز او کارتابل چیده بودند! ایشان می‌گفت رفتم وزیر را از آن‌جا بیرون کشیدم و به او گفتم کارت را بکن. این کارتابل دادن و گزارش دادن هم یکی از آن شگردهاست؛ این را بنده تجربه دارم؛ هم در دوره‌ ریاست جمهوری، هم قبل از آن در تشکیلات نظامی و وزارت دفاع. بعضی اشخاص، عمداً مدیر برتر را به مسائل روی میز سرگرم می‌کنند تا او اصلاً فرصت سر خاراندن پیدا نکند. حواستان باشد؛ گاهی اوقات شگردهای ظریف هم اعمال می‌شود. کار وزیر این نیست. مهمترین کار وزیر این است که به طور دائم حرکات مجموعه مدیران خودش را زیر نظر داشته باشد.» دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت (۱۳۸۰/۰۶/۰۵)

 

آلبوم تصاویر

اضافه کردن دیدگاه جدید