شماره مطلب : 2799
زمان انتشار : 96/10/9 - 14:42 2017/12/30
 
 این جملات را با دقت بخوانید:
 
 «راهپیمایی ۹ دی‌ماه در سال ۸۸ با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در واکنش به اعتراضات بعد از انتخابات سال ۸۸ انجام شد و این موضوع مطرح شد که در آن زمان به تاسوعا و عاشورای حسینی و ساحت حضرت امام حسین(ع) توهین شد. دوستان انقلابی به میدان آمدند و پایانی بر فتنه ۸۸ بود. مقام معظم رهبری در آن مقطع با تعریف فتنه، بیان کردند عده‌ای می‌آیند در لباس دوست و کارهایی انجام می‌دهند که در باطن دشمن هستند و از آن سوءاستفاده می‌کنند ضمن اینکه برخی از دشمنان نیز با لباس دوست این کارها را انجام می‌دهند و ما باید مراقب باشیم. با بصیرت و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری، فتنه سرکوب و موقعیت‌سنجی مردم موجب شد اختلافات لطمه‌ای به انقلاب نزند. در آن زمان کشورهای فتنه‌گر خارجی نیز روی آن موج سوار شدند و عملاً اختلافات را به‌ سمتی می‌بردند که انقلاب زیر سؤال می‌رفت...»
 
این سخنان را امروز، فرزند ارشد راس فتنه و کودتای سال ۸۸ (هاشمی رفسنجانی) در پایان سی‌ودومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفته است. 
 
 برخی رسانه ها همسو با فتنه، تلاش کرده اند تا اصالت ان سخنان محسن هاشمی را زیر سئوال ببرند و ادعا کرده اند وی این سخنان را سرپایی گفته و رسانه ها در انتشار آن عجله کرده اند و بعد، همین رسانه ها متنی را به عنوان گفتگوی وی منتشر کرده اند که هیچ تفاوتی با متن قبلی ندارد!
 
 برخی رسانه ها هم  این سخنان را با آب و تاب نقل کرده اند اما به خود زحمت نداده اند تا بپرسند که چرا محسن هاشمی در طول هشت سال گذشته چنین موضعی را اتخاذ نکرد! چرا در حالی که پدرش تا آخرین لحظه عمرش، حاضر به ادای واژه "فتنه" نبود، حالا فرزند ارشدش، صراحتا از فتنه بودن آشوب های سال ۸۸ سخن می گوید؟
 
 محسن هاشمی می گوید که عده ای در آن مقطع آمدند و در لباس دوست، کارهای دشمن پسند کردند. خب سئوال این است که این عده چه کسانی بودند؟ غیر از پدر شما که با نامه بدون سلام و السلام به رهبر انقلاب، انقلاب مخملین را کلید زد و خبر از دود آتش خشم احزاب و برخی از مردم داد! غیر از مادر شماست که مردم را به خیابان کشی دعوت کرد! غیر از خواهر شماست که زیر پل کالج همراه با فتنه گرانی بود که شعار جمهوری ایرانی و مرگ بر اصل ولایت فقیه سر می دادند! غیر از برادر شماست که سه سال به انگلیس پناه برد و به دنبال راهکاری برای اعمال تحریمهای بیشتر بود! غیر از بیتی بود که چهار نهاد امنیتی، در بررسی ریشه فتنه و کودتای سال ۸۸ آدرس آن را در گزارش های خود نوشتند!
 
حتما محسن هاشمی به یاد دارد که برادرش، مهدی در گفتگوی تلفنی با نیک آهنگ کوثر (کاریکاتوریست سابق نشریات زنجیره‌ای اصلاحات و سردبیر فعلی سایت ضداسلامی خودنویس) از تلاش برای بالا بردن فشار به مسئولان نظام از سوی پدرش اشاره کرده و صراحتا از تقسیم کار بین خودش و بابا در خصوص اعمال فشار به رهبری اینگونه سخن می گوید: 
 
 «حرف هایی که ما‌ها می‌زنیم حرفهایی که بابای من زد، از همه حرفهای آقایون (اصلاح‌طلب) تند‌تر بوده است. ما (من و بابا) تقسیم کار کرده‌ایم هر کسی کار خودش رو می‌کند. بابا کار خودش رو می‌کند و من هم کار خودم. ما همیشه معتقد بوده ایم که آقای خامنه ای باید کنترل شود. هنوز معتقدیم باید به آقای خامنه ای فشار آورد... آقای هاشمی باید فتیله را بکشد بالا. ما‌ها هیچ امتیاز عملی الان نمی‌توانیم از رهبری بگیریم.»
 
 نیک آهنگ کوثر در یکی از فیلم های ویدویی خود با اظهار تعجب از برخی از رفتارهای مهدی هاشمی می گوید: «وقتی مهدی هاشمی فهمید من در حال رفتن به واشنگتن هستم از من خواست تا راجع به بحث تحریم اقتصادی ایران، کسانی را در آمریکا ببینم و می خواست بداند واشنگتن چه کسانی هستند که بشود با ارتباط و تشویقشان تحریم های سنگین تری را علیه مردم ایران تحمیل کرد.»
 
هیچ چیز تغییر نکرده، بیت هاشمی همان بیت است! با همان اعتقادات، فقط تاکتیک این بیت عوض شد. محسن هاشمی سودای مجلس و ریاست جمهوری در سر دارد و این تغییر موضع، برای به دست آوردن دل نهادهای نظارتی انتخابات است. 
 

اضافه کردن دیدگاه جدید