شماره مطلب : 2852
زمان انتشار : 96/10/23 - 12:12 2018/1/13
 
در سال 1920 در آمریکا، قانون ممنوعیت تولید و حمل و فروش مشروبات. الکلی به یکباره اجرا می شود. خلافکاران خرده پا از این فرصت نهایت استفاده را می برند و با قاچاق و فروش مشروبات الکی، ثروت هنگفتی بدست می آورند و "مافیا" در آمریکا از اینجا به وجود می آید و خلافکارانی که تا قبل تصویب این قانون، محدوده فعالیتشان در حد یک محله بوده، به قدری قدرت می یابند که کنترل پلیس و دادگاه های آمریکا را بدست می آورند و سیستم امنیتی و جزایی آمریکا عملا ساقط می شود.
 
در سال 1933 قانون ممنوعیت لغو می شود و آمریکا 13 سال به عقب بر می گردد. با این تفاوت که در 1920 مافیا وجود نداشت ولی در 1933 مافیای بسیار پرقدرتی به وجود آمده بود که دیگر تنها قاچاق مشروبات الکی نمی کرد! بلکه در کنار آن، قاچاق مواد مخدر و انسان و ... نیز انجام می داد!
 
برای مرور این وقایع، فیلم The Untouchables (تسخیرناپذیران) را ببینید. این فیلم به بررسی زندگی آلکاپون، غول مافیایی واشنگتون می پردازد.
 
راه حل چیست؟
اگر ممنوعیت فروش مشروبات الکی اشتباه است، پس چرا در اسلام ممنوع شده؟
 
جواب این است که ممنوعیت مشروبات الکلی در اسلام به صورت تدریجی انجام شد و در ابتدا تنها از خواندن نماز در حالت مستی نهی شد و سپس مصرف مشروب حرام شد.
 
 در اینکه تلگرام به هزاران دلیل باید فیلتر شود، هیچ تردیدی وجود ندارد!
اما نکته ای که وجود دارد نحوه اجرای آن است! هم اکنون مهم نیست که فیلترینگ برداشته می شود یا نمی شود، مهم این است که هم اکنون نیز همه افراد به تلگرام کمافی السابق دسترسی دارند، با این تفاوت که فیلترشکن هم به برنامه های نصب شده روی موبایل ها اضافه شده است! 
 
و همه می دانیم که تنها کاربرد فیلترشکن، برداشتن فیلتر تلگرام نیست!
 
تا زمانی که بسترسازی مناسب انجام نشود و شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نشود و شبکه های اجتماعی داخلی پرقدرت ساخته نشود، فیلترینگ یکباره نرم افزار پرطرفداری چون تلگرام، خطای محض است.
 
سخن آخر اینکه رهبر انقلاب با هرگونه افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت تا قبل از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات مخالفت کرده اند، درحالی که شاید تنها دستاورد دولت تدبیر و امید در نگاه مردم، همین افزایش سرعت اینترنت (3g  4g  5g) باشد!
#ارسالی_مخاطبان

اضافه کردن دیدگاه جدید