شماره مطلب : 95
زمان انتشار : 92/8/8 - 17:43 2013/10/30
نماینده مردم تهران با اشاره به انتشار خبری در خصوص نامه روحانیون مجلس درباره وزیر پیشنهادی ورزش در خبرگزاری مجلس گفت: خبرگزاری منتسب به مجلس شورای اسلامی دستاویز خوبی برای رسانه های معاند ایجاد کرد.
به دنبال انتشار خبری غیر واقعی در مجلس ابراز شد:

انتقاد رسایی از خبرگزاری مجلس و تایید ابوترابی+صوت

نماینده مردم تهران با اشاره به انتشار خبری در خصوص نامه روحانیون مجلس درباره وزیر پیشنهادی ورزش در خبرگزاری مجلس گفت: خبرگزاری منتسب به مجلس شورای اسلامی دستاویز خوبی برای رسانه های معاند ایجاد کرد.

به گزارش «نماینده» حمید رسایی نماینده مردم تهران در تذکری در صحن علنی با اشاره به انتشار خبری در خصوص نامه روحانیون مجلس درباره وزیر پیشنهادی ورزش در خبرگزاری خانه ملت گفت: خبرگزاری منتسب به مجلس شورای اسلامی دستاویز خوبی برای رسانه های معاند ایجاد کرد.

رسایی با بیان اینکه می‌خواهم جوالدوزی به خودمان یعنی به مجموعه‌ای که به مجلس مربوط است بزنم، گفت: روز یکشنبه در جریان رای‌گیری برای صلاحیت وزرای پیشنهادی برخی نمایندگان از پشت تریبون به عنوان موافق و مخالف وزرای پیشنهادی اعلام کردند و برخی دیگر از نمایندگان نیز برحسب وظیفه نمایندگی‌شان خارج از تریبون به صورت مکتوب اعلام نظر کردند از جمله روحانیون مجلس که تعدادی از آنان طی نامه‌ای نظرشان را گفتند و اعلام کردند که صلاح نمی‌دانند به آقای صالحی امیری رای اعتماد داده شود، ضمن آنکه آرزو کردیم از آقای صالحی امیری در جایگاه‌های مناسب دیگری استفاده شود.

وی ادامه داد: خبرگزاری خانه ملت خبری را در مورد نامه روحانیون مجلس با تیتر «توزیع نامه علیه وزیر پیشنهادی در صحن علنی»  منتشر کردند که الان این خبر در دست بنده وجود دارد و در ذیل نامه نوشتند که امروز  یعنی یکشنبه برخی نمایندگان مجلس نسبت به توزیع شب‌نامه در مجلس تذکر داده بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیا نامه‌ای که به صورت رسمی و با اسم و امضا توسط روحانیون مجلس ارائه می‌شود، شب‌نامه است؟  بنده طلبه کوچکی هستم، اما نامه حاج‌آقای آشتیانی، حاج‌آقای سالک، حاج‌آقای آقاتهرانی و روحانیون دیگر مجلس که همه استاد بنده هستند، آیا شب‌نامه است که خبرگزاری خانه ملت که منتسب به مجلس است اینچنین خبری را منتشر می‌کند؟

رسایی با بیان اینکه تیتر همین خبر بازتاب بسیار بدی در رسانه‌های معاند پیدا کرده و آورده‌اند که شب‌نامه‌ها را همین افراد می‌نویسند، اظهار داشت: این خبرگزاری بارها به ما اعتراض کرده که چرا مصاحبه نمی‌کنید؟ حالا باید بگوییم که به همین دلیل است که ما با شما مصاحبه نمی‌کنیم. در روز روشن درباره یک موضوع بسیار شفاف اینگونه خبرسازی می‌کنند.

وی ادامه داد: همین خبرگزاری در دولت آقای احمدی‌نژاد توپخانه علیه دولت‌های نهم و دهم بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز آقای روحانی رای مردم را کسب کرده و اگر کسی از آقای روحانی دفاع کند، گفتن وکیل‌الدوله به وی غلط است، گفت: چه آقای روحانی و چه آقای احمدی‌نژاد و چه نمایندگان مجلس همه آرای مردم را کسب کردند و حمایت از دولت به معنای وکیل‌الدوله بودن نیست؛ قبلا نبوده و در حال حاضر هم نیست.

رسایی تصریح کرد: آقای روحانی رای مردم را کسب کرده و برحسب نظر هر کسی حمایت از وی به معنای وکیل‌الدوله بودن و انتقاد از وی به معنای مخالفت با رئیس‌جمهور نیست و حرف بنده این است که چرا خبرگزاری خانه ملت که منتسب به مجلس است، اینگونه رفتار می‌کند.

محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این اظهارات رسایی، تذکر وی را وارد دانست و گفت: تذکر در این زمینه که چنین تیتری در خبرگزاری خانه ملت یعنی رسانه منتسب به مجلس باشد، وارد است و باید این موارد از سوی این خبرگزاری رعایت شود و در تیترهایی که انتخاب می‌کند رعایت کنند.

وی ادامه داد: همانطور که گفتید حمایت از دولت، حمایت از آرای مردم است و برای کسانی که تشخیص می‌دهند در حوزه‌ای و یا موردی باید از نظر دولت دفاع شود، حمایت از آرای مردم محسوب می‌شود.
 

 

صوت ها

اضافه کردن دیدگاه جدید